Переглянути всі статті

Як вибрати респіратор? Що таке ffp і коефіцієнт захисту? 2121

Обираючи респіратор, нам необхідно, щоб він виконував належний захист дихальних шляхів, захищаючи нас від шкідливого впливу вірусів, бактерій, різних частинок, випарів і газів.

Як правильно підібрати маску-респіратор:
 
  1. Варто визначити небезпеку для дихальних шляхів (пил, випаровування, туман, гази, пари).
  2. Оцініть концентрацію шкідливих речовин.
  3. Вибирайте тільки сертифікований і сучасний респіратор від перевірених виробників.
  4. Проконсультуйтеся, як правильно надягати респіратор, скільки його можна носити і як зберігати.
  
Які існують небезпеки для органів дихання?
 
Якщо ви відчуваєте, що не можете вільно дихати - це вже небезпека для вашого здоров’я. Це може бути пил, тумани, випаровування металів, гази і пари.
 
Що таке FFP?
 
Абревіатура FFP - це скорочення від Filtering Face Piece - фільтруюча напівмаска (одноразовий респіратор).
 
У чому полягає робота клапана видиху?
 
Клапан видиху має спеціальну мембрану, яка при вдиху закривається, а при видиху - відкривається. Клапан дозволяє видаляти гарячий і вологий повітря, що видихається з маски респіратора, сприяючи охолодженню особи, полегшує дихання.
 
Як довго може служити респіратор?
 
Одноразові респіратори забезпечують захист від аерозольних часток. Основна частина респіратора - це матеріал, що фільтрує і маска, що захищає ніс, рот і підборіддя. Такий респіратор необхідно утилізувати після його носіння (не більше 8 годин).
 
Респіратори з позначенням «R» можна використовувати повторно після закінчення робочої зміни за умови збереження в оригінальній упаковці поза забрудненої області. Повторне використання такого засобу захисту має супроводжуватися оцінкою його стану - при повному засміченні необхідно респіратор замінити або утилізувати.
 
Респіратори з позначенням «NR» не можна повторно використовувати.
  
Респіратори класів FFP1, FFP2 і FFP3
 
Дана класифікація респіраторів відображає їх фільтрує здатність згідно з визначеннями стандарту EN 149: 2001 + A1: 2009. Респіратори класу FFP1 забезпечують фільтрацію 80% твердих і рідких частинок в ході проведення випробувань.
  • FFP2 - 94%
  • FFP3 - 99%
Що значить номінальний коефіцієнт захисту (НКЗ)?
 
Це число, розраховане на основі коефіцієнта проникнення, воно відображає рівень захисту респіратора при лабораторних випробуваннях. НКЗ, рівний 50, значить, що під лицьовою частиною респіратора концентрація шкідливих речовин в 50 разів менше, ніж у зовнішній атмосфері.
 
• Респіратори класу Р1 мають НКЗ = 4
• Респіратори класу Р2 мають НКЗ = 12
• Респіратори класу Р3 мають НКЗ = 50
 
Для чого в респіратори додають вугілля?
 
Додавання в фільтр активованого вугілля допомагає відфільтрувати органічні пари вдихає повітрі до рівня нижче гранично допустимої концентрації (OEL). Пориста структура і істотна площа абсорбуючій поверхні вугільного шару допомагають затримувати неприємні запахи.
 
Матеріали, які застосовуються в якості фільтруючих елементів
 
У респіраторах застосовуються різні фільтруючі багатошарові наповнювачі, такі як: спанбонд, мельтблаун, легкі і багатошарові трикотажні волокна.
 
Як працює «електростатичний фільтр» і для чого він потрібен?
 
Один з фільтруючих шарів багатьох респіраторів - матеріал, заряджений електростатично, завдяки чому дрібні частинки, що містяться в повітрі, притягуються до фільтру, осідаючи на ньому. Досягається ефективна фільтрація дрібнодисперсних частинок.
 
Що таке «доломітовий тест»? Для чого він проводиться?
 
Доломітовий тест - це додаткове випробування, яке проводиться згідно з нормами EN 149: 2001 + A1: 2009. Тест складається в симуляції дихального процесу в атмосфері випробувальної камери з відомою концентрацією доломітового пилу. Проходження респіратором тесту гарантує, що повітропроникність фільтра і опір диханню не погіршуються після його експлуатації в запиленому середовищі більше 8 годин.
 

Потрібна консультація фахівця?

Потрібна консультація фахівця

Просто напишіть питання нижче

© 2024 Rehamed