Переглянути всі статті

Як працює експрес-тест на коронавірус і коли його потрібно робити 376

Експрес-тест на коронавірус COVID-19 рекомендується робити при обгрунтованій підозрі, що людина інфікована.
 
На сьогоднішній день ні ліків, ні вакцин проти нового коронавірусу немає і, виходячи з найоптимістичніших прогнозів, пройде близько 18-24 місяців, коли вакцина буде розроблена, перевірена на всіх етапах випробувань на побічні ефекти, схвалена ВОЗ. Лише після цього вакцина буде виготовлена в необхідній кількості, щоб з’явитись на світовому ринку. А вже після цього люди будуть приймати рішення: робити щеплення, чи ні.
 
Найбільш розумною мірою, здатною уповільнити подальше поширення коронавирусу,
 
є надійні і ефективні експрес-тести
 
З їх допомогою можна виявити інфікованих і визначити "гарячі точки" поширення вірусу. Залежно від результатів тесту буде прийматись рішення про карантин - у медзакладі або в домашніх умовах (при легких симптомах захворювання).
 
Але при різких спалахах захворювання лабораторії і медустанови навіть в економічно розвинених країнах швидко досягають межі своїх можливостей. Тому експрес-тести варто проводити лише в дійсно підозрілих випадках.
 

“Я приїхав з Італії. Чи потрібно мені робити тест?” 

 
Якщо ви повернулися з Італії, або зони підвищеного ризику, проте у вас немає симптомів захворювання, то тест на коронавірус робити не варто. До того ж, кашель чи симптоми застуди далеко не завжди означають інфікування вірусом SARS-CoV-2.
 
Головним приводом для виконання експрес-тесту є ознаки вірусної пневмонії невідомої причини. Є сенс зробити тест при наявності явних симптомів захворювання коронавірусної інфекції: високої температури, важкого дихання і кашлю, а також якщо ви контактували з людиною, інфікованою SARS-CoV-2, або котра перебувала у зоні карантину.
 
Рішення про виконання тесту на коронавірус приймає лікар.
 
На фото: Медперсонал в Південній Кореї проводять тести на коронавірус в мобільній лабораторії. 
 

Як роблять тест на коронавірус? 

 
Отримані зразки перевіряють на наявність коронавируса в діагностичних лабораторіях.
 
Процедура заснована на полімеразній ланцюговій реакції. Цей метод використовується в багатьох сферах - від криміналістики до наукових експериментів. Відібраний фрагмент ДНК копіюється і розмножується в термоциклері для пошуку конкретних фрагментів ДНК, наприклад, коронавіруса. Процедура дозволяє встановити, чи є в організмі хвороботворні мікроорганізми, і якщо так, то в якій кількості. При вірусних інфекціях це називається "вірусне навантаження".
 
 

Як пацієнт дізнається про результат тесту? 

 
Сам тест триває близько 5 годин + час транспортування зразків у лабораторію. Результати отримує лікар через 1-2 дні, після чого інформує пацієнта.
 
Якщо інфекція виявлена, лікар доводить до відома місцеві органи Охорони здоров’я. При необхідності пацієнта розміщують в стаціонарі у спеціально обладнаній ізольоваій палаті. Якщо хвороба протікає легко, хворий може лишатися на домашньому карантині до того часу, поки він є розповсюджувачем вірусу.
 

Чи можна вірити результатам тестів? 

 
Якщо результат тесту позитивний, сумнівів бути не може - пацієнт заражений коронавірусом. Але й при негативному результаті можна 100% -но виключити можливе інфікування SARS-CoV-2, так як негативний результат не завжди означає, що людина не інфікована.
 
Це пов’язано з тим, що проби могли бути неправильно взяті або транспортовані в лабораторію без дотримання належних правил. Тому якщо існує побоювання, що людина з великою ймовірністю може бути інфікована коронавірусом, тест проводиться кілька разів.
 
 
Чи існують швидкі експрес-тести?
 
Діагностика за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції вимагає спеціального лабораторного обладнання та висококваліфікованих технічних фахівців, яких немає в багатьох країнах світу. Навіть в досить розвиненому Китаї лабораторії були не в змозі впоратися з напливом пацієнтів через різке збільшення числа заражень.
 
У Європі та США іноді виникають проблеми з транспортуванням тестів, наявністю окремих компонентів, необхідних для тестування, або з медобладнанням. Вчені намагаються створити переносні молекулярні діагностичні міні-лабораторії, щоб мати можливість тестувати пацієнтів в домашніх умовах або в клініках, оснащених не по останньому слову техніки.
 
Роботи ведуться по всьому світу, і вже є перші експрес-тести, представлені Національною комісією охорони здоров’я Китаю. Вони дозволяють всього за 15 хвилин знайти в крові пацієнта імуноглобуліни - антитіла, які людський організм починає виробляти відразу ж при наявності нової інфекції.
 

 

Потрібна консультація фахівця?

Потрібна консультація фахівця

Просто напишіть питання нижче

© 2024 Rehamed