Посмотреть все статьи

Техніка та способи переміщень осіб, що користуються візком 860

Важливим значенням у роботі з людьми, які мають особливі потреби, є правильна техніка транспортувань та переміщень. Потребує вона фахового підходу і безпечного, адже потрібно бути обережним та не нашкодити особі неповносправній та й собі.

 

Що стосується особи, яка виконує переміщення хворої людини, то тут варто слідкувати за чіткою біомеханікою кінцівок та свого тіла, і особливо потрібно звертати увагу на хребет, його нагрузку. Особа, яка організовує переміщення хворого, приймає переважно неправильне положення, спричиняючи при цьому навантаження на хребет. Це може призвести до болісного захворювання хребта та ушкодження між хребцевих дисків. 

 

Важливо запам’ятати головні правила:

 

-          тримай спину прямою, а ноги наполовину зігнутими, використовуючи силу своїх м’язів ніг та рук, а не спини;
-          прийми стійку на повну стопу;
-          взуй зручне та стійке взуття;
-          узгоджуй весь час свої дії із хворою людиною;
-          залучи помічників;
-          використовуй при можливості допоміжні заходи.
 
Не рекомендовано виконувати переміщення чи транспортування неповносправних людей тим особам, які ще не досягли 18-річного віку.
 
Застереження лікарів.
 
Важливо пам’ятати той момент, що шкіра деяких неповносправних осіб є надто вразливою до подряпин чи синців. Дуже швидко від них може утворитись відлежина. Людина може й не відчувати спочатку болю та змін температури. Деякі особи внаслідок послаблення опорно-рухового апарату можуть бути схильними до створення небезпеки вивихів.
 
При переміщенні неспроможних осіб, що мають пошкодження спинного мозку, звертайте увагу на опір до руху, надмірний тонус м’язів, адже така людина може буквально вислизнути з рук помічника та впасти на землю.
 
Переміщення відрізняються також і за періодом лікування - в гострому періоді захворювання,  підгострому, стабільному.
 
Переміщення можуть розрізнятись, в зв’язку із їх метою. Наприклад, є переміщення хворого на ліжку, із візка на ліжко (і навпаки), переміщення по дорозі у візку (долання сходів та бордюрів), переміщення хворого у басейн, переміщення у транспорті.
 
Неповносправну людину необхідно заохочувати до співпраці, це може біти мобілізація власних сил. Але пам’ятайте, що надмірна опіка інколи може призвести до відчуття неповноцінності. Тому краще порадитись із хворим, спитати про техніки переміщення, які вона вже використовувала.
 
Уважне ставлення до хворого під час його переміщення – це запорука фахового та безпечного транспортування.

Нужна консультация специалиста?

Нужна консультация специалиста

Просто напишите вопрос ниже

© 2024 Rehamed