Посмотреть все статьи

Пролежні, профілактика і лікування, обробка ран 199

Чому виникають пролежні? Причина проста: тривалий тиск тіла людини на одні і ті ж самі місця. Тиск при цьому ущемляє дрібні судини, в результаті припиняється нормальне кровопостачання шкіри та тканини, що лежить під нею. Внаслідок такої взаємодії тканина відмирає.

Ця тема стосується в більшій мірі догляду за пацієнтами, які постраждали від уражень спинного мозку.

При довготривалому положенні тіла хворого на спині виникає ризик розвитку пролежнів. При положенні хворого на животі такого ризику виникнення хвороби значно менше. Положення хворого на боці використовується лише у виключних випадках, в зв’язку із незручностями, з ним воно пов’язане. При положенні пацієнта на боці нормальний розподіл тиску є неможливим. Адже велика його частина припадає на стегна. Це положення, окрім цього, сприяє також появі «контрактур», так назване обмеження рухливості м’язів, коли, наприклад, зігнуте сидяче денне положення тіла продовжується і вночі. Особливо це стосується жінок, що лежать на боку, адже у них буде утрудненим сечовипускання. Проспати всю ніч лише на одному боці є можливим, але це надзвичайно погано для спокійного сну хворого, а також для «сусідів» по палаті.

Профілактика пролежнів.

Виникнення пролежнів можна й уникнути. Медперсонал під час реабілітаційного процесу повинен навчати пацієнтів, як вести себе правильно, давати поради. Важливо також пам’ятати, що пролежневі рани виникають в результаті стабільного тиску. Тому необхідно стабільно усувати тиск чи пропорційно розподіляти його. Саме завдяки цьому і можна запобігти виникнення пролежнів.

Ще однією профілактичною важливою мірою є постійний огляд самим пацієнтом місць тиску, інколи - із дзеркалом для кращого огляду. Потім важливо, щоб хворий сидів чи лежав на рівній чистій поверхні. Крихти та складки досить скоро залишають рубці, створюють пролежні. Пролежні створюються також і у результаті того, що одяг погано сидить, наприклад, нижня білизна або ж взуття меншого розміру, аніж потрібно.

Вночі лікарі рекомендують лежати на животі. Таке положення має ряд значних переваг:

  • звільняється задня сторона тіла, яка відчуває навантаження при сидінні вдень,
  • положення на животі розподіляє тиск по всьому тілу,
  • положення на животі допоможе уникнути появу контрактур.
Для мір, направлених на запобігання пролежнів, можна використовувати спеціальні матеріали. Попробувати які ви можете під час реабілітаційного процесу. Це можуть бути і спеціальні подушки для сидіння, водяні чи повітряні матраци (ROHO, Bye-Bye, OSD), піногумова підковоподібна подушка.

Нужна консультация специалиста?

Нужна консультация специалиста

Просто напишите вопрос ниже

© 2024 Rehamed