Посмотреть все статьи

Лікування і профілактика пролежнів 740

Пролежні – це некроз м’яких тканин організму людини. І таке омертвіння тканин може виникати під час тривалого порушення постачання крові. Найбільш часто утворюються пролежні в області куприка і крижів, в області сідничної кістки, та трохи рідше виникають вони на ребрах, стегнах, потилиці.

Пролежні небезпечні тим, що при мінімальних поверхневих ушкодженнях шкіри ураження внутрішніх тканин, кісткової та м’язової. У важких випадках пролежневі хвороби можуть призвести навіть до виникнення потреби ампутації кінцівок (частіше нижніх) хворої людини.

Пролежні також можуть призводити до запальних процесів, які протікають в кістковій тканині, періоститів та остеомієлітів. На початковому етапі захворювання з поверхні рани створюються виділення прозорі, без запаху чи домішок, але в міру прогресування хвороби відбувається інфікування, з’являється гній з певним запахом.

Мета лікування пролежнів має одну ціль – чим найшвидше позбавити хворого від запального процесу, добитися повної регенерації пошкоджених ділянок шкіри. Після лікування такої людини постає завдання – профілактика пролежнів.

Місцеве лікування пролежнів.

З чого необхідно почати лікування пролежнів? З місцевого лікування. Це означає, що уражену поверхню шкіри варто кілька разів на добу промивати антисептиками, обробляти перекисом водню чи легким розчином фурациліну. Потім необхідно рани обробити гіпертонічним розчином, нанести мазь бактерицидну. Головне – дотримуватись стерильності. Руки ваші повинні бути чистими, а всі приналежності для догляду за хворим, - стерильними. Під час лікування хворого вам потрібно надати йому такого положення, щоб не було на пролежні ніякого тиску та навантаження. Зволікання у лікуванні може бути небезпечним для здоров’я людини.

Профілактика утворення пролежнів. 

Профілактика пролежнів дає частіше більший та якісніший результат, ніж довге та болісне лікування пролежнів, що вже з’явилися. Профілактика має бути комплексною та регулярною.

Особливий раціон – це теж профілактика пролежнів. Необхідно підібрати такі продукти харчування, що містять певну кількість необхідних речовин, таких як вітаміни, вуглеводи, жири і білки, мінерали, а також мікро- та макроелементи. Обов’язково варто простежити за питним режимом людини, за діурезом. Не допускайте появи набряків, адже вони підвищують в значній мірі ризик розвитку пролежнів у хворого, що тривалий час лежить.

Медичний магазин Медтехніка допоможе вам із боротьбою з пролежнями, тут ви можете придбати високоякісну продукцію, яка допоможе вам вести боротьбу із пролежнями, наприклад, пролежневий матрац.

Нужна консультация специалиста?

Нужна консультация специалиста

Просто напишите вопрос ниже

© 2024 Rehamed