Посмотреть все статьи

Лежачий хворий. Догляд 174

Якщо хвора людина змушена довгий час проводити у лежачому положенні тіла, не в силах самостійно повернутись, то це може призвести до ряду певних захворювань. Це можуть бути проблеми, які пов’язані із судинами та суглобами, кістками, проблеми із органами дихання, шкірою, м’язовою активністю, психікою та нервовою системою, слухом, органами шлунково-кишкового тракту, із сечовидільної органами тощо.

 

Тривале перебування людини у ліжку може біти вимушеним за рахунок важкого перебігу хронічних багатьох гострих захворювань. І на перший погляд, перебування у лежачому положенні може здатись незначними вимушеними умовами, але насправді воно може призвести до серйозних ускладнень та проблем. І такі ускладнення погіршують результат головного захворювання доволі істотно. 

 

Проблеми, які пов’язані з шкірою.

Під час тривалого лежання шкіра хворого піддається значному впливу від складок білизни, від здавлювання між поверхнею матраца і тканинами людського тіла, від крихт, поту, сечі тощо. У таких пацієнтів з’являється надмірна вологість шкіри або ж сухість, попрілості та пролежні. Шкіра стає надзвичайно чутливою до навколишнього повітря, такі хворі мерзнуть, провітрювання в кімнаті погано переносять, а ще гірше – зміну білизни, як натільної, так і постільної.

Профілактика утворення пролежнів полягає в регулярній та частій гігієнічній обробці поверхні шкіри тіла людини, потрібно правильно підібрати теплий та легкий одяг, що добре пропускав би повітря, не викликаючи потіння.

 

Проблеми, які пов’язані з судинами.

Під час тривалого лежання частина судин людини, а особливо у ногах, піддається удавленню. Відсутність рухів та м’язових скорочень знижує швидкість кровотоку. А це сприяє параліч та парез, може призвести до утворення в судині тромбу.

При постійного лежанні пацієнта слабшає тонус судин. Результатом є те, що при зміні положення хворого з лежачого, наприклад, у сидяче, у нього різко знижується артеріальний тиск. При спробі хворого піднятись, може навіть статися непритомність, ортостатичний колапс.

 

Проблеми, які пов’язані з диханням.

Об’єм легенів людини, що знаходиться у горизонтальному положенні тривалий час, зменшується при вдиханні повітря, у зрівнянні з положенням вертикальним. Відсутність рухів призводить до застійних явищ та зниженню кровотоку в легеневій тканині. У повітроносних шляхах накопичується мокрота, яка посилює застійні явища у легенях. У якості профілактики: активні рухи хворого в ліжку під час проведенні дихальної гімнастики.

Нужна консультация специалиста?

Нужна консультация специалиста

Просто напишите вопрос ниже

© 2024 Rehamed